Социално-отговорната кампания „Часът на БНТ HD“ продължава със спортното катерене. На 20 март – неделя, се състоя първият безплатен урок, като в инициативата се включиха деца от 6-ти и 7-ми клас на 126-то ОУ „Петко Юрданов Тодоров“. Домакините на събитието от „Клуб по катерене алпинизъм НСА“ се погрижиха за успешното му протичане.
Повече от година кампанията „Часът на БНТ HD“ на спортния канал популяризира масовия спорт сред подрастващите. Съвместната инициатива на БНТ и Столична община, привлече над 150 деца от различни столични училища. Целта е да се засили интересът към различни спортни дисциплини, които не са застъпени в учебната програма.
В досегашните издания децата имаха възможност да се включат с безплатни уроци по кънки на лед, фехтовка, тенис на корт, конна езда и стрелба с лък. С помощта на специалисти в областта, различните дисциплини се представят по атрактивен начин, показвайки на децата, че спортът е полезно и забавно занимание.