Клуб по катерене и алпинизъм НСА

Търсене
Close this search box.

Отбора по спортно катерене на НСА отново е победител

Национален университетски шампионат по Спортно катерене  се проведе в град Стара Загора на 8-9 май 2024 г. в спорта зала “Стара Загора“.  Организатор на шампионата бе асоциация за университетски спорт „Академик” (АУСА). Стартовете в двете дисциплини „Скорост“ и „Трудност“ се проведоха благодарение на помощта на алпийски клуб „Железник“, които винаги съдействат, като ни предоставят катерачната стена и ни помагат при организирането на състезанието.

В състезанието взеха участие 7 университета в страната с общо 29 състезатели. Комплексен победител в състезанието станаха студентите специалност „Туризъм-алпинизъм“ от катедра ТАО на Национална спортна академия. С сбор от 408 точки в класиранията при мъже и жени в двете дисциплини станаха отборни победители, втори с 314 точки се класираха студентите на Велико Търновския университет  “Св. св. Кирил и Методий”, трети на стълбичката с 160 точки се класираха студентите от „Нов български университет“

Главен съдия на състезанието бе гл.ас. Станимир Желязков от катедра ТАО в НСА. Състезателните маршрути бяха подготвени от перфектните съдии  откриватели Цветомир Георгиев, Кирил Цанев от НСА и Константин Константинов.

Класиране в дисциплината „Скорост“- Мъже;

1Момчил ХристовНСА “Васил Левски”
2Тиодор СлавовНСА “Васил Левски”
3Ивайло СтоиловНСА “Васил Левски”
4Минко ДоневскиНСА “Васил Левски”
5Преслав ПеневВТУ “Св. св. Кирил и Методий”
6Калин СтоиловУНСС
7Алекс СтойчевУНСС
8Божидар БожковВТУ “Св. св. Кирил и Методий”

Класиране в дисциплината „Скорост“- Жени;

1Александра ВасилеваВТУ “Св. св. Кирил и Методий”
2Белослава ЖелеваСУ “Св. Климент Охридски”
3Деница КолеваНБУ
4Александра АлександроваНБУ
5Алина МаллаСУ “Св. Климент Охридски”
6Ива ПавловаНСА “Васил Левски”
7Елена ПетроваНСА “Васил Левски”
8Анжела ПетроваСУ “Св. Климент Охридски”

Класиране в дисциплината „Трудност“- Мъже;

1Преслав ПеневВТУ “Св. св. Кирил и Методий”
2Минко ДоневскиНСА “Васил Левски”