„Едва ли не“ V12( 8А+)

Това е боулдърът, по който тръгнахме да загряваме, при откриването на обекта край Рилския манастир… и така, до сега. За хората, които са минавали някакви неща на границата, не е безизвестно, че ниската температурата  и липсата на слънце, са почти задължителни. Минах боулдъра около 22.00 часа на фаровете на колата ми, като преди това, през деня, направих 5-6 напълно безуспешни опита за минаване. Въпреки че категорията е предполагаема, „Едва ли не“ със сигурност се нарежда сред най-трудните преминати боулдъри в България, а може би и води класацията. Боулдърът има и по-трурден вариант, при изключване на десния ръб и тогава категорията скача някъде около 8B. Така че, ако вечер не можете да спите, най-добре отидете да се катерите някъде, поне добро триене ще има :

P.S. Точно преди  около два месеца направих и първото преминаване на „Дънера“, боулдър от същото ниво на трудност (V12), проблемът се намира над село Бели Искър (новата боулдър мания).
автор: Фазата, снимки може би Тонката и Юли

Вашият коментар